Ohlédnutí za jarní sezonou

Aktualizováno: 28. 5. 2022

Je konec května a s tím přichází i konec sezóny. Kromě žen, mužů a dorostenek mají všichni jarní část za sebou. Díky 4. místu v tabulce, se ženy dostaly do dvoukolového semifinále proti Slavii. V 1. semifinále Pragovačky na domácí půdě překvapily a s favoritem prohrály o kuličku, 1:2. Díky jednobrankovému rozdílu mají stále naději na finále, stačí výhra o 1 čí dva góly v 2. semifinále, které bude 28.5. od 11:30 na Slávii. Pravidla pro postup do finále jsou následující. Nejdříve rozhoduje součet bodu z obou utkání, pak následuje brankový rozdíl a pokud i ten se shoduje, tak následuje série samotných nájezdů. Stejná cesta čeká dorostenky. Ty díky 1. pozici v tabulce po základní části, vyzvou bodově slabší Hostivař. 29.5. od 14:00 na Hostivaří a pak 12.6. od 14:00 na Zeleném pruhu. Z opačné strany to mají muži. Díky poslednímu místu v tabulce je čeká baráž proti Kadani. 28.5 pojedou bojovat do Kadaně a 11.6. od 11.00 vyzvou vítěze 1. ligy na domácí půdě.

Jak si vedly naše mladší kategorie?

Starší žákyně sice ještě čeká poslední zápas, ale výsledek neovlivní jejich konečně míso v tabulce, a tak končí na krásném 5. místě. Starší žáci měli systém soutěže trochu odlišný. Všechny týmy byly rozděleny do 3 skupiny po 4 a z každé skupiny pak postupovaly 2 týmy nahoru a 2 týmy šly do spodní skupiny. Kluci se v základní skupině umístili 3., takže šli do spodní skupiny, kde skončili na krásném 2. místě. Stejným systémem hráli i mladší žáci, kteří se také neprobojovali do horní skupiny, a tak ve spodní skupině berou krásné 3. místo. Kategorie U6, U8 a U10 hrají turnajově. Během jarní části odehrály turnaje na Zeleném pruhu, na Slavii, v Rakovníku, a i v Hradci.

No a co se mimo výsledky děje dál na Pragovce?

Nově ženy oficiálně od května přebral Ondřej Blažek. Díky spuštěnému programu od NSA, dostala ženská složka, napříč všemi kluby, možnost rozvíjet se. A tak do určitých klubů byli vloženi nový trenéři. Cílem programu je vytvořit novou fungující kooperaci mezi klubovými trenéry a trenéry národního týmu tak, aby byl rozvoj hokeje, co nejefektivnější. Národní tým žen, kde má Pragovka zastoupení hned 6 hráček, prošel velkými změnami a získal nového trenéra, Ira Garetha Grundie. Co si nový kouč myslí no svých svěřenkyních a jaké má plán na nadcházející roky i si můžete přečíst zde.