Smuteční oznámení: Ludvík Marek

V úterý 3. ledna 2017 ve věku 77 let zemřel Ludvík Marek. Ludva Marek patřil do týmu mužů, kterému se podařilo v roce 1969 získat vůbec první mistrovský titul. Jako osobnost nevynikal pouze na hřišti s míčkem a zahnutou hokejkou, ale byl také skvělým kamarádem i mimo hřiště. V týmu byl také nepostradatelný coby organizační pracovník, který si vždy věděl poradit v nelehkých situacích při organizování především zahraničních zájezdů Pragovky.

Poslední rozloučení s Ludvou Markem proběhne v úterý 10.1. 2017 od 14:40 v malé obřadní síni krematoria v Praze - Strašnicích.

Ludva Marek na týmovém snímku z roku 1967 druhý zleva klečící.

Družstvo pozemních hokejistů TJ PRAGA se stalo poprvé mistrem Československa v roce 1969.

Na snímku zleva stojící: F. Šimáček (člen výboru), E. Andres, V. Čeřovský, J. Čejka, F. Šimáček, K. Tauchmann, V. Křehnáč, K. Martínek, P. Drebítko, J. Vaněk, B. Růžička, dr. Jan Vaněk - trenér družstva. Klečící: J. Krob, M. Binder, L. Marek, V. Foršt.

Snímek byl pořízen po vítězném zápase se Slavojem Vyšehrad (1:0).

Jménem klubu HC 1946Praga upřímnou soustrast celé rodině!