Ženy o víkendu v Hradci Králové

18.3.2016

O víkendu (19.3. a 20.3. 2016) se v Hradci Králové představí v generálce na jarní část extraligy také ženy HC 1946 Praga. Uskuteční se zde totiž I. ročník turnaje paní Radany Bendákové. Na hřišti ve Farářství proběhne přípravný turnaj mužů i žen. Jedná se o poslední ostrou zkoušku našich týmů před začátkem jarní části sezóny, ta startuje první víkend v dubnu.

 

 

I. ročník turnaje paní Radany Bendákové

 

Kategorie mužů:
HC President
ŠK Šenkvice (SK)
HC 1970 Bolevec
Post SV Wien (AUT)
HC Bohemians Praha
TJ Slavia Hradec Králové

 

Kategorie žen:
SK Slavia Praha A

SK Slavia Praha B
HC Bohemians Praha
HC 1972 Rakovník
HC 1946 Praga
TJ Slavia Hradec Králové

 

Podrobnosti k turnaji a průběžné výsledky naleznete na webu TJ Slavia Hradec Králové 

 

Kdo byla Radana Bendáková?

Radana Bendáková byla od roku 2001 do roku 2008 předsedkyní oddílu TJ Slavia Hradec Králové. K pozemnímu hokeji se dostala jako rodič jednoho z dětí, které začalo pozemní hokej hrát. To ji pohltilo a tak začala pomáhat se vším, co se kolem oddílu dělo, až se stala předsedkyní hradecké Slávie. Pro pozemní hokej pracovala nejen na klubové úrovni. Svědectvím o tom je článek, který v souvislosti s jejím odchodem Radaně Bendákové věnoval tehdejší šéfredaktor časopisu Náš hokej Jan Vaněk.

Těžko nahraditelná ztráta

​Její statečný boj, který sama provázela úsměvem, jsme po řadu měsíců sledovali s vroucím přáním, aby ho vyhrála. Nakonec zákeřné chorobě podlehla ve chvíli, kdy leckdo už věřil v dobrý konec. 27. března 2008 nás paní Radana Bendáková ve věku nedožitých 52 let opustila navždy.

 

Vůdčí osobnost, kterými český hokej dneška zrovna příliš neoplývá. Své schopnosti soustavně potvrzovala jako místopředsedkyně ČSPH jak svým vystupováním, tak i jednáním. Úspěšně působila na mimořádně náročném úseku propagace a marketingu. Upoutala už svým úvodním obsahově bohatým vystoupením na Radě, šlo vlastně o důmyslně zajímavě nastíněný plán činnosti. Podstatné bylo, že ho pak sama cílevědomě se snažila proměňovat ve skutečnost. Kolik obtížných problémů dokázala s přehledem vyřešit! Nikdo se pak už nedivil prosperitě Slavie Hradec Králové, když zjistil, kdo stojí v čele jejího pozemkářského oddílu.

 

Díky svým nesporným organizačním schopnostem stihla toho Radana Bendáková opravdu hodně. Když bylo třeba, pomohla. Všude.

 

Patří jí vřelý dík nás všech. Jedno je jisté už dnes. Bude tuze chybět…

 

(jvk)

 

Pozn.:

Publikováno Janem Vaňkem v časopise Náš hokej, časopise Českého svazu pozemního hokeje.

 

Please reload

© 2019 Hockey club 1946 Praga z.s.

Pragovka na sociálních sítích

  • Facebook Black Round
  • Google+ Black Round
  • Twitter - Black Circle
  • YouTube Black Round
  • Instagram Black Round