Víkend se nad očekávání vydařil

První 3 body za vítězství v letošním ročníku extraligy si z venku vezou muži HC 1946 Praga ze hřiště slovenského celku KPH Rača Bratislava! Celkem si za víkend muži HC 1946 Praga v extralize připsali 4 body a to díky sobotní remíze s HC President.

HC President vs HC 1946 Praga 1:1

Ačkoliv podle rozlosování byl domácím celkem tým HC President, tak výhodu domácího hřiště mohla využít i Pragovka. Nestalo se tak. Ve víceméně vyrovnaném utkání s několika neproměněnými šancemi na obou stranách se vedení ujala Pragovka 1:0. President v druhé polovině hry snížil na konečných 1:1.

KPH Rača Bratislava vs HC 1946 Praga 0:1

Petr Bodnár, coby hrající trenér utkání zhodnotil takto: "Takticky zvládnutý zápas podepřený dobrým výkonem brankáře. A oproti minulým zápasům jsme zvládli závěrečný nápor soupeře."

Na dorostenky čekaly tento víkend rovněž dva zápasy. Děvčata si poradila ve dvojzápase se slovenským celkem HC Nová Dubnica 7:4 a 8:3

Ale i mladší žáci a žákyně bojovali tento víkend o ligové body.

Mladší žáci: jako na houpačce

Mladší žáci zabodovali na Slávii ve své soutěži. Olomouci podlehli, ale Hostivař především svojí zarputilostí a bojovností porazili. Kluci se představili ve výrazně lepším světle než minulý týden v Mnichovicích, kde jsme prohráli 1-7 (s Bohemians) a 1-11 (s Mnichovicemi). Dnes jako vyměnění ve svém prvním zápase sice ještě podlehli ve vyrovnaném utkání Olomouci 2-4. Hřiště však opouštěli po prvním zápase spokojeni a nabuzeni na druhé utkání. Kluky jejich výkon natolik namotivoval, že v druhém utkání, tentokrát proti Hostivaři nechali na hřišti vše a zaslouženě vyhráli 1-0. Po debaklech z minulé neděle přišel obrat. Kluci si totiž uvědomili, že hrát se dá i proti vyšším a třeba i starším klukům a to je to nejdůležitější, co si z dnešního dne mohli odnést.

Mladší žákyně: v sobotu turnaj, v neděli o ligové body

Děvčata Pragovky po sobotním triumfu na Velké ceně Prahy 2015 dnes neodpočívala, ale také bojovala o ligové body. V prvním utkání porazila těsně Rakovník 3:2 a ve druhém zápase podlehla SK Slavia Praha těsně 0:1.

Triumf na Velké ceně Prahy zhodnotil trenér Tomáš Holek: "Hned na úvod děvčata předvedla kvalitní výkon a nakonec si poradila se Slavií 3:1. Poté přišly dva zápasy se soupeřkami z Lipska. Postupně jsme oba německé týmy porazili 4:0 a 5:0 a už bylo jisté, že bez medaile neodejdeme. Poslední zápas proti výběru Prahy (mix Slávie a Pragy) dopadl remízou 1:1 a tak jsme čekali už jen jak dopadne zápas Slávie proti výběru Prahy. Radost z výsledku byla dvojnásobná nejenže družstvo mladších žákyň HC 1946 Praga turnaj vyhrálo, ale navíc tři naše zástupkyně z řad přípravek s výběrem Prahy obsadily 2. místo a tak tento turnaj z pohledu Pragovky můžeme hodnotit více než pozitivně."

Podtrženo, sečteno

Pragovácká víkendová statistika: hráčky a hráči HC 1946 Praga odehráli celkem 8 mistrovských utkání (4 družstva - muži, dorostenky a mladší žákyně a mladší žáci, všichni po 2 utkáních) a získali dohromady 16 bodů při celkovém skóre 23:15. Pět utkání jsme vyhráli, jedno skončilo remízou a ze dvou jsme odhcházeli poraženi. Když k tomu připočteme 1. místo na turnaji Velká cena Prahy 2015 mladších žákyň se zápasovou bilancí 3 vyhraných utkání a jedné remízy a zisku 10 bodů se skóre 13:2, pak se z pohledu Pragovky jedná o velmi vydařený víkend. Tak jen tak dál!